Zbirožské hasičské tatrovanie už po tretie

Dne 7. 9. 2013 prebehlo neďaleko Plzne v meste Zbiroh už tretí ročník takzvaného Zbirožského hasičského tatrovania.  Stretnutie užívateľov tatier z rád hasičov doplnili v tomto roku i nablískané historické osobné automobily tradičnej českej značky TATRA, ale na príklad i biela policajná tatrovka. Predovšetkým šlo ale o „hasičáky“.

Organizácie stretnutia sa ujalo, rovnako ako v roku minulom, generálne riaditeľstvo Hasičského záchranného zboru Českej republiky v spolupráci s mestom Zbiroh.  Hasičskí nadšenci, ktorých sa v areálu HZS ČR v Zbirohu zišlo viac než dve tisíc, si mohli prehliadnuť  71 súťažných tatroviek modelových rád  T138, T148, T815 či najnovší hasičský model tatrováckej produkcie CAS 20 vychádzajúci z obchodnej rady TATRA PHOENIX T158.

Víťazným modelom sa pre tento rok podľa návštevníkov stal voz Tatra T138 CAS 32 zboru dobrovoľných hasičov z Mníšku pod Brdy.  Cenu odbornej poroty a titul „Miss Tatra 2013“ si odviezla Tatra 815 CAS 20 zboru dobrovoľných hasičov z Klatov.

Celá sobota v Zbirohu ponúkala bohatý doprovodný program.  Okrem hlavnej súťaže krásy prebehla napríklad i „časovka“ v prezúvania pneumatík. Deti zase nadchol zmenšený hasičský voz, ktorý bol ocenený špeciálnou cenou poroty. Návštevníci si mohli taktiež v areáli prehliadnuť i hasičské múzeum, v ňom je značka Tatra hojne zastúpená.

Zbirožské hasičské tatrování sa postupne stáva akciou, v nej sa prepojuje nielen hrdosť, ale i radosť z kvalitnej českej značky. Organizátorom tohoto stretnutia patrí veľká vďaka.