Profil spoločnosti

cl profil tatra1 2 Profil spoločnosti

  • Dlhoročná tradícia od roku 1850
  • Nosný program ťažké nákladné vozidla
  • Dcérske spoločnosti
  • Šesť základných modelových rád
  • Zákazníci po celom svete

Obchodná spoločnosť TATRA TRUCKS a.s. sa radí medzi najstaršie automobilky sveta. Od svojho vzniku sídli v meste Kopřivnica, ležiacim v východnej časti Českej republiky v Moravskosliezkom kraji.

TATRA TRUCKS a.s. má dve dcérske spoločnosti – Taforge a.s. a Tafonco a.s. Nosným výrobným programom sú ťažká nákladní off-road vozidlá a automobily pre kombinovanou prepravu terén-cesta, ktoré sú v rámci zvyšujúcich sa zákazníckych požiadavkov neustále zdokonalované. Významnou výhodou spoločnosti TATRA TRUCKS a.s., nielen v oblasti vývojových, ale taktiež výrobných kapacít, je vysoká úroveň ľudského potenciálu.

Nákladné vozidlá s značkou TATRA sú založené predovšetkým na tatrováckej koncepcii automobilu , ktorou sa doposiaľ nepodarilo nikomu úspešne napodobiť. Ťažké nákladné vozidlá z Kopřivnice sú povestné vďaka svojej priechodnosti najťažšími terénmi v extrémnych klimatických podmienkach, vysokej spoľahlivosti a vynikajúcim úžitkových vlastnostiach. TATRA sa prispôsobí extrémnym  mrazom i abnormálne vysokým púštnym teplotám.

Dnešná ponuka vozidiel TATRA

Súčasná škála nákladných vozidiel vychádza svojou rôznorodosťou maximálne v ústrety svojim zákazníkom. Tvorí ji šesť základných modelových rád. Civilnú produkciu reprezentujú vozidla rady TATRA PHOENIX, TERRN°1, JAMAL a T 810. Špeciálnu a vojenskú produkciu predstavujú obchodné rady FORCE, T 815-7 a T 810.

Medzi významné  obchodné teritória spoločnosti patrí už tradične Rusko, bývalé štáty ZSSR, Izrael, Indie, štáty Arabského poloostrova, Austrálie, USA a Europa.  Nemožno samozrejme nespomenúť domáci trh, kde medzi zákazníkmi dominuje Armáda České republiky.

Vynikajúce jazdné vlastnosti a mnohé technické a konštrukčné novinky vozidiel TATRA sú už roky otvorené na trasách maratónskych súťaží. Najvýznamnejších úspechov dosiahli posádky Tatier v známej Rallye Dakar.

 

Mohlo by Vás zaujímať