TATRA PHOENIX získala ďalšie ocenenie

Po vlaňajšom úspechu v ankete International Truck of the Year 2012 získava TATRA PHOENIX v prevedení súpravy pre zvoz dreva na výstave SILVA REGINA 2012 „Mimoriadnu cenu generálneho riaditeľa a hodnotiacej komisie Grand Prix Silva Regina“.

Segment lesníctva tak môže ťažiť predovšetkým z ponuky vozidiel pripravených akciovou spoločnosťou TATRA v spolupráci s špecialistom v tomto obbore, firmou Serviscentrum Vysočina s.r.o., a ďalšími partnermi kopřivnickej automobilky.

Na výstave SILVA REGINA, ktorá prebieha na brnenskom výstavišti do 4. apríla, sú k videniu dve prevedenia lesovozov TATRA PHOENIX 6×6. Tým prvým je trojnápravové plnepohonné vozidlo TATRA PHOENIX s rázvorom náprav 3900 mm, s hydraulickou nakladacou jednotkou LOGLIFT za kabínou a teleskopickým klanicovým návesom. Druhým exponátom potom je ocenená TATRA PHOENIX 6×6 s rázvorom náprav 4500 mm, s hydraulickou nakladacou jednotkou EPSILON umiestnenou na zadnej časti vozidla a s klanicovým prívesom. Nástavby a prípojné vozidla realizovala v oboch prípadoch spoločnosť UMIKOV.

Celková prevádzková hmotnosť trojnápravového podvozku je približne 10 250 kilogramov (v závislosti na zvolenej konfigurácii a výbave), jeho výška rámu je najnižšia v kategórii lesovozov. Vozidlo je vybavené skvelou motorovou brzdou a zosilnenou prednou nápravou (unesie až 9 ton). To všetko, v spojení s unikátnym vzduchovým odpružením všetkých náprav, činí z vozidiel TATRA PHOENIX doslovné „štuky v rybníku“.