TATRA má nového špecializovaného dílera

Dílerská sieť TATRA TRUCKS a.s. sa od januára 2014 rozšírila o nového partnera, firmu P&L, s.r.o., ktorá sa špecializuje na obchod s poľnohospodárskou technikou. Tento krok súvisí s chystaným vstupom modelu TATRA AGROTAHAČ 6×6 na trh, ktorý sa predpokladá v druhej polovine tohoto roku.

AGROTAHAČ 6×6 bude prezentovaný v expozícii P&L, s.r.o. na výstave TECHAGRO konané v dňoch 30.3. až 3.4. na brnenskom výstavišti.

Spoločnosť P&L, ktorá sa okrem obchodu venuje i vlastnej výrobe strojov špecializovaných na pestovanie kukurice, disponuje viac ako dvadsaťročnou skúsenosťou s predaja a servisu poľnohospodárskych strojov a má sieť desiatich prevádzok v ČR a na Slovensku. Dílerská zmluva medzi P&L, s.r.o. a TATRA TRUCKS a.s. bola podpísaná na prelome roku. „Pri firme P&L, s.r.o. vsádzame predovšetkým na ich skúsenosti s predajom poľnohospodárskej techniky, a tiež na ich silu a stabilitu, ktorou si na českom a slovenskom trhu vybudovali behom viac než 20ročnej histórie,“ uvádza vedúci marketingu TATRA TRUCKS a.s. Jiří Kašpárek.  „Považujeme agroťahač Tatra za významnou novinku na trhu poľnohospodárskej techniky, ktorá má silný predajný potenciál“, dodáva marketingová manažérka P&L, s.r.o. Kateřina Mičánková.

Na výstave SILVA REGINA 2014, ktorá prebieha v tom istom termíne ako TECHAGRO, bude prezentovať vozidlá značky TATRA taktiež ďalší autorizovaný díler, spoločnosť Serviscentrum Vysočina. Na svojej vonkajšej ploche predstaví súpravu na vývoz dreva z lesa (ťahač s oplenovým návesom) a podvozok TATRA PHOENIX s výmenným systémom nástavieb pre poľnohospodárstvo.

AGROTAHAČ 6×6 je homologovaný ako traktor a v spojení s vhodnými návesmi dokáže zvýšiť produktivitu a celkovú efektivitu dopravy v poľnohospodárstve. Okrem potrebnej rýchlosti a vysokej prepravnej kapacity ponúka AGROTAHAČ tiež vynikajúci komfort pre vodiča. Vozidlo je zostavené tak, aby čo najviac rešpektovalo požiadavky poľnohospodárov na minimalizáciu utužovania poľnohospodárskej pôdy.

O vozidle TATRA AGROTAHAČ 6×6

TATRA AGROTAHAČ 6×6 vychádza z osvedčenej tatrováckej koncepcie – podvozku, ktorý sa skladá z centrálnej nosnej rúry a výkyvných polonáprav, konkrétne modelu T158 TATRA PHOENIX, jeho všetke nápravy sú odpružené pomocou vzduchového perovania. Vozidlo je vybavené motorom PACCAR MX o výkonu 340kW. Prevodovka vozidla je automatická, značky Allison. Dvojstupňový prídavný prevod  pochádza z dielni kopřivnickej automobilky. Rázvor tohoto poľnohospodárskeho špeciálu bol oproti klasickému nákladnému vozidlu TATRA skrátený na 3 060 mm a má zadnú riadenú nápravu do 40 km/h. Na kolesách sú obuté  flotačné pneumatiky rozmerov 500/60 R22,5 a 600/50 R22,5, na prianie môže byť vozidlo vybavené centrálnym dofukovaním.