TATRA TRUCKS na Dňoch NATO 2014

Víkend 20. – 21. septembra bude na letiku  Leoše Janáčka v Ostrave – Mošnove už tradične patriť vojenskej technike, leteckej i pozemnej technike a špeciálom jednotiek záchranného systému. TATRA TRUCKS predstaví vojenské, hasičské i civilní vozidlá.

TATRA TRUCKS sa spoločne s EXCALIBUR ARMY stali špeciálnymi partnermi najväčšej bezpečnostnej show v Európe – XIV. ročníku Dní NATO v Ostrave a V. ročníku Dní Vzdušných sil AČR. V expozícii na voľnej ploche predstaví vojenský logistický špeciál T815-7 8×8 hákový nakladač, renovovanou verziou populárneho hasičského zásahového vozidla T815 PR2 6×6 s priestranou posádkovou kabínou a nádržou na 4500 litrov vody a samozrejme i zástupca civilnej modelovej rady TATRA PHOENIX. Priaznivci rýchlych dakarských špeciálov sa v tejto expozícii môžu stretnúť s Martinom Kolomým zo závodnej stajni TATRA BUGGYRA RACING, ktorý mieri na Dny NATO priamo z testovania techniky pre DAKAR 2015 z piesčitého Tuniska.

Svoju českú výstavnú premiéru bude mať na Dňoch NATO tiež logistické vozidlo T815-7 4×4 s novou obrnenou kabínou podľa normy STANAG 4569, level 3 – 3a/3b, voliteľne podľa level 2 – 3a/3b. Vozidlo si môžu prehliadnuť hostia v VIP zóne, kde má naše automobilka druhú časť svojej expozície. TU bude vystavená taktiež modernizovaná húfnica DANA-M1 CZ pojazdná  na tatrováckom podvozku a taktiež modernizované BVP-M2 SKCZ, obe vozidlá z produkcie spoločnosti EXCALIBUR ARMY.

Fotogaléria: