166 hasičských špeciálov na Slovensko

Spoločnosť TATRA TRUCKS a.s. minulý týždeň podpísala záväznú objednávku na dodávku 166 hasičských vozov na Slovensko. Oproti zvažovanej priamej účasti vo výberovom konaní sa nakoniec spoločnosť rozhodla pre spojenie s slovenským výrobcom špeciálnych nástavieb.

Hodnota kontraktu je 600 miliónov korún.

Automobilka na Slovensko dodá 166 vozidiel TATRA, konkrétne sa jedná o typ T815 – 731R32 25 325 6×6.1, čo je hasičský špeciál tzv. sedmičkovej rady, ktorá je obľúbená pre svoju nízku celkovú výšku. Bude sa jednať o zásahové cisternové automobilové striekačky (CAS30), ktoré pojmu 9000 litrov vody a 500 litrov peniaceho činidla. Nástavby dodá osvedčený výrobca, resp. jeho slovenská pobočka, THT, s.r.o. Minulý rok si stovku automobilov od kopřivnického výrobcu zakúpili i českí hasiči.

„Dúfame, že nám tento projekt umožní preukázať mimoriadne vlastnosti moderných hasičských vozidiel TATRA i na Slovensku, kam sme posledné väčšie dodávky realizovali ešte pred revolúciou. Časom snáď pribudnú i špeciály, ako kontejnérové nosiče či valníky s hydraulickou rukou pre širšie potreby IZS.“ povedal k úspechu vedúci oddelenia marketingu Jiří Kašpárek.

Výroba necelej stovky kusov prebehne ešte v tomto roku, druhá časť potom do konca apríla 2015.

Fotogalery: