Závod Afrika Eco Race Tomáša Tomečka

Začiatok roku je pre vodiča závodných špeciálov značky Tatra neodmysliteľne spätá s dvoma dôležitými súťažami maratónského typu – Afrika Eco Race a Rallye Dakar. Prvá sa ide v Afrike, druhá v Južnej Amerike.

Na svoju  africkou odyseu sa 27. decembra 2013 v špeciálnej osemstopätnácke  vybral i Tomáš Tomeček s navigátorom Vojtěchom Morávkom z Letka Racing Teamu. Tohoročný ročník závodu Afrika Eco Race bol potom odštartovaný  31. decembra  2013 v Maroku. Trasa o dĺžke 5 796 km viedla  v stopách zakladateľa Rallye Paríž – Dakar Thierry Sabineho cez Mauretániu, až do senegalského Dakaru.

Závod Afrika Eco Race si dáva za cieľ, tak jak názov napovedá, byť  ekologický. V dôsledku to znamená ekologické chovanie pri každodennej  organizácii závodu i závodu samotnom. Podporu miestnych ekonomík, či nasadenie ekologických technických riešení v výbave vozidiel.

Toho roku sa tento závod ide už šiesty krát a získava si stále viac  priaznivcov, o čom  svedčí i narastajúci mediálny záujem. Kúzlo pretekov v Afrike proste stále  priťahuje a vie to i duchovný otec rallye René Metge, ktorý stál pri  zrode pôvodnej Rallye Paríž – Dakar. O adrenalíne a vyplavenom endorfínu z tohoto dobrodružstva vie rovnako  dobre i Tomáš Tomeček, ktorý ju  prvý krát  vyskúšal už v roku 1995 ako navigátor víťaznej Tatry Karla Lopraisa a ktorý Afriku  Eco Race v roku 2012 vyhral, vlani potom skončil druhý. O účasti na tomto závode Tomáš Tomeček prehlásil: „Mám strašne rád atmosféru tejto akcie. Budem  sa  snažiť  budúci rok vrátiť, pretože podľa mňa  môžete vidieť  takéto miesta iba v Afrike.“ A Tomáš je opäť tam a znovu zažíva svoje  africké dobrodružstvo na Tatre 815 Dakar LiveScore.

Spoločnosť TATRA TRUCKS drží Tomášovi Tomečkovi a Vojtěchovi  Morávkovi palce a praje im hodne šťastia!

Novinky a reportáže zo závodov  môžete sledovať priamo na stránke Tomáša Tomečka www.tomastomecek.cz , alebo jeho facebookovom profile Tomáš Tomeček – 100% Tatra.