TATRA PHOENIX na výstave AUTOSTRADA-POLSKA 2013

Poľským stavebným firmám sa TATRA PHOENIX predstavuje na tradičnom veľtrhu cestného staviteľstva AUTOSTRADA-POLSKA 2013 prostredníctvom svojich dílerov ASBUD a Firma WANICKI.
Nákladné automobily TATRA patrili v Poľsku vždy k spoľahlivým pracantom a ešte dnes je možné na mnohých stavbách vidieť historické „osemsto pätnácky“. Po niekoľkých rokoch stagnácie sa automobilka TATRA vracia do Poľska s modelom TATRA PHOENIX.

Svoju výstavnú premiéru zažíva model TATRA PHOENIX v konfigurácii 8×6 (druhá predná náprava je nepoháňaná) s trojstrannou korbou renomovaného poľského výrobcu KH-KIPPER. Výhodou konfigurácie 8×6 je zníženie prevádzkovej hmotnosti až o 300 kg a zníženie spotreby pohonných hmôt minimálne o 2 litre/100 km. V kombinácii s ľahkým kombinovaným perovaním s pohotovostnou hmotnosťou vozidiel v prevedení sklápěč blíží, alebo je porovnateľná, pohotovostná hmotnosť konkurenčných vozidiel v prevedenie 8×4, čo prináša zvýšenie produktivity vozidla.

Okrem vyššie uvedeného vozidla predstavujeme tiež štandardné, plnepohonné vozidlo TATRA PHOENIX 8×8, ktoré je univerzálnym pomocníkom v najťažšom teréne i na ceste. Taktiež  je tiež použitá korba poľského výrobcu KH-KIPPER, a to zadný sklápač.

Firemní návštevníci budú mať behom tejto výstavy možnosť vyskúšať si vozidlá TATRA PHOENIX priamo v teréne. V spolupráci s organizátorom veľtrhu sme pripravili testovací okruh a tiež tri predvádzacie vozidlá – 8×8, 6×6 a ešte jedno vozidlo 6×6, tentoraz s automatickou prevodovkou AS-Tronic. Automatická prevodovka zvyšuje komfort jazdy, ale predovšetkým zaisťuje chod motoru v optimálnych otáčkach, čím sa znižuje spotreba, a ďalej chráni spojku a vodičom pomáha zvládať manipuláciu s vozidlom v teréne.

Pre všetkých milovníkov silných závodných špeciálov sme v spolupráci s Bonver Dakar Project pripravili darček v podobe účasti dakarského závodného špeciálu TATRA 815 4×4 s pilotom Adamem Staňkem.