TATRA PHOENIX na výstavách v Belgicku a Nórsku

Spoločnosť TATRA TRUCKS a.s. v spolupráci s svojimi díleri – belgickou spoločnosťou Garage Mioli SA a nórskou TATRA Norge AS – prezentuje svoje vozy na dvoch výstavách. Prvá z nich, Matexpo, sa koná od 4. do 8. septembra 2013 v belgickom Kortrijku, druhá Transportmessa, od 5. do 7. septembra 2013 nórskom Gardenmoen.

Belgické mesto Kortrijk sa stalo dejiskom už 35. ročníku výstavy Matexpo, ktorá je považovaná za jednu z hlavných európskych prezentačných akcií stavebných strojov a techniky pre odbornú verejnosť. V zemiach Beneluxu ide vôbec o najväčšiu výstavu s týmto zamerením.

Podľa oficiálnej tlačovej správy organizátorov výstavy sa jedná o „najpôsobivejší ročník tejto akcie vôbec“. A TATRA TRUCKS je pri tom. Vystavený trojstranný sklápač modelovej rady TATRA PHOENIX v prevedení 6×6 je vybavený korbou nemeckej proveniencie značky Meiller, výkonným motorom PACCAR MX o sile 460 koní a manuálnou prevodovkou ZF, pričom potenciálni záujemcovia môžu jeho prednosti vyskúšať i pri jazde.

Nový nórsky díler kopřivnickej automobilky TATRA TRUCKS a.s. – TATRA Norge AS prichádza na výstavu do Gardenmoen hneď so štyrmi vozmi slávnej tatrováckej koncepcie s centrálnou rúrou a nezávisle zavesenými polonápravami s jasným odkazom, že TATRA PHOENIX je tým pravým riešením pre prácu v náročných nórskych podmienkach.

K videniu na výstave Transportmessa sú tri nové špeciálne modelové rady TATRA PHOENIX v prevedení 8×8 vybavené výkonným motorom PACCAR MX o sile 460 koní a automatickou prevodovkou AS-Tronic. K dispozícii je tiež ďalší jednostranný sklápač TATRA PHOENIX v prevedení 8X8, ktorý je dispozícii pre ukážky a jazdy v kamenolomoch. Celková hmotnosť tohoto vozidla činí 50 ton, korba spoločnosti VS-Mont odvezie 20 m3.

Účasť spoločnosti TATRA TRUCKS a.s. na výstavách v Belgii a v Nórsku potvrdzuje záujmy a ambície spoločnosti presadiť sa  nielen na tradičných trhoch v bývalých zemiach ZSSR, Indii, ale otvoriť pre svoje výrobky i trhy nové.

Fotogaléria