TATRA PHOENIX – aplikácie pre ťažiarsky priemysel

Nákladní vozy značky TATRA sú osvedčeným a spoľahlivým partnerom v ťažiarskom priemysle. TATRA PHOENIX pokračuje v tradícii svojich predchodcov a stavia na ich povesti.

Pre austrálsky trh bol predstavený nový prototyp TATRA PHOENIX 8×8 s úžitkovým zaťažením 32 ton, ochranným systémom kabíny ROPS/FOPS od spoločnosti KOBIT, centrálnym systémom dofukovania pneumatík (CTIS) a sklopnou korbou o objemu 18 m3 od spoločnosti VS-Mont. I keď bolo toto nákladné vozidlo postavené ako prototyp pre testovanie nástavieb, podvozok tejto aplikácie je už plne pripravený pre sériovú výrobu. Štandardná výbava týchto špeciálnych aplikácií už obsahuje kolesové redukcie, motorovú brzdu MX, intardér a vyhrievanú korbu.

Predstavované vozidlo je vybavené motorom značky PACCAR MX o objem 12,9 l a výkonu 340 kW, šestnásť stupňovú automatickú prevodovkou ZF AS-Tronic a dvojstupňovú prídavnú prevodovkou.

Podvozok pre ťažiarske aplikácie môže byť dodaný s manuálnou či automatickou prevodovkou ZF (EcoSplit, AS-Tronic), zadnými pneumatikami 24.00 R21 a prednými 16.00 R20. Zákazník si môže rovnako vybrať medzi jednostupňovou a dvojstupňovou prídavnou prevodovkou značky TATRA. Prínosom pre posádku je tiež  priestranná a ergonomická kabína, ktorá môže byť dodatočne vybavená nezávislým kúrením.

Prvé užívateľské testy pre tento konkrétny segment naznačuje, že sa zákazníci môžu spoľahnúť na robustné a pohodlné vozidlo s dlhou životnosťou, s plnepohonným podvozkom a výkonnými motormi PACCAR MX, ktoré ponúkajú nízkou spotrebu paliva.