TATRA AGROTAHAČ 6×6 na výstave v Hannovere

Spoločnosť TATRA TRUCKS  v spolupráci s svojím nemeckým partnerom spoločnosťou Leewes & Ludmann vystavuje na výstave Agritechnica v Hannovere svoju novinku – agroťahač. Výstava probieha od 10. do 16. novembra 2013.

Agritechnica je neavýznamnejším medzinárodným stretnutím odborníkov na poľnohospodárskou techniku. Vystavovatelia z celého sveta tu prezentujú svoje technológie pre profesionálnu rastlinnú výrobu. Spoločnosť TATRA TRUCKS  tu predstavuje svoj  najnovší špeciál, ktorý vznikol v rámci zákazníckého projektu a bol „odladený“ v spolupráci s poľnohospodármi z Roľníckého družstva Lesonice.

TATRA AGROTAHAČ 6×6 vychádza z osvedčenej tatrováckej koncepcie – podvozku, ktorý sa skladá z centrálnej nosnej rúry a výkyvných polonáprav, konkrétne  modelu T158 TATRA PHOENIX, jeho všetky nápravy sú odpružené pomocou vzduchového perovania.  Vozidlo je vybavené  motorom PACCAR MX o výkone 340kW. Prevodovka vozidla je automatická, značky Allison. Dvojstupňový prídavný prevod  pochádza z dielni kopřivnickej automobilky. Rázvor tohoto poľnohospodárskeho špeciálu bol oproti klasickému nákladnému vozidlu TATRA skrátený na 3 060 mm a má zadnú riadenú nápravu do 40 km/h.

Zahájenie sériovej  výroby agroťahača  plánuje kopřivnická automobilka na druhú polovicu  budúceho roku v náväznosti na spustení výroby vozidiel spĺňajúcich emisnú  normu EURO VI. Výroba tohoto modelu by mala rozšíriť prítomnosť tatier v poľnohospodárstve, v nich  sú už tieto vozidlá niekoľko rokov  úspešne používané  ako nosiče výmenných poľnohospodárskych nástavieb.

Účasť spoločnosti TATRA TRUCKS na medzinárodnej výstave poľnohospodárskej techniky číslo jedna v Hannoverue dokladá snahy spoločnosti o veľký comeback tatier do segmentu poľnohospodárstva, tedy do segmentu ďalších špeciálov, kde má osvedčená tatrovácka  koncepcia v kombinácii s vzduchovým perovaním rozhodne čo ponúknuť, a to nielen čo do priechodnosti vozidla terénom, ale vďaka  efektívnym a úsporným motorom PACCAR MX i do produktivity, ziskovosti a komfortu jazdy.

Ak máte záujem o bližšíieinformácie k tomuto vozidlu, neváhajte sa obrátiť na nášho zástupcu:

Václav Vitásek
manažér obchodu pre oblasť  poľnohospodárstva
TATRA TRUCKS a.s.
vaclav.vitasek@tatra.cz
Mobil: +420 724 476 122

 

Pre viac  informácií o TATRA  AGROŤAHAČI a nosiča  výmenných poľnohospodárskych nástavieb kliknite na nižšie uvedené odkazy k prospektom.

Fotogaléria