TATRA, a.s. nie je TATRA TRUCKS a.s.

Preventívne upozornenie: Insolvencia TATRY, a. s. sa tíka bývalého vlastníka kopřivnickej automobilky, nie však súčasného podniku. Spoločnosť TATRA TRUCKS a.s., ktorá podnik získala v dražbe v marci 2013 po TATRE, a. s., postavila podnik na nohy a plní svoje záväzky.
V súvislosti so zahájením insolvenčného riadenia dňa 19. 5. 2014 proti spoločnosti TATRA, a. s., ktorá vlastnila kopřivnickú automobilku, preventívne upozorňujeme, že toto riadenie sa nijako netýka súčasnej podnikateľskej činnosti automobilky TATRA TRUCKS a.s. a nemá s ním nič spoločného.
Automobilku TATRA kvôli neschopnosti bývalého vlastníka, ktorým je práve spoločnosť TATRA, a. s., splácať svoje záväzky získal v marci roku 2013 nový vlastník, spoločnosť TATRA TRUCKS a.s. vlastnená českými podnikateľmi Jaroslavom Strnadom a René Materou. Logickým vyústením postupného útlmu prázdnej a nečinnej spoločnosti TATRA, a. s. je teraz jej insolvencia.
TATRA TRUCKS a.s., prosperujúca spoločnosť, sa pod vedením nových vlastníkov a manažmentu postavila na nohy, získala späť dôveru finančných inštitúcií, dodávateľov a zákazníkov a dokonca za rok 2013 vyrobila najviac automobilov od roku 2008. Pretože mýliť sa je ľudské, pre istotu varujeme pred zámenou bývalého vlastníka TATRA, a. s., na ktorého je vyhlásená insolvencia, so súčasným vlastníkom TATRA TRUCKS a.s.