Spoločnosť TATRA TRUCKS má nového riaditeľa výroby

Posilou vo vedení spoločnosti TATRA TRUCKS a.s. sa stane Ing. Jan Rulec (58), ktorý prevezme výrobný úsek. Jan Rulec má bohaté a dlhoročné skúsenosti v obore automobilového priemyslu.

Spoločnosť TATRA TRUCKS víta, že táto rešpektovaná osobnosť rozšíri rady ích top managementu. Ťažkým úkolom nového manažéra bude optimalizácia procesov výroby vyplývajúci z reštrukturalizačnej stratégie spoločnosti.

Bohaté skúsenosti s riadením výroby získaval Jan Rulec v spoločnostiach LIAZ Mnichovo Hradiště, DIOSS Klatovy a predovšetkým potom Iveco Czech Republic. Tu pôsobil viac než 16 rokov a vo funkcii riaditeľa závodu Vysoké Mýto mal zodpovednosť za integráciou medzi prevádzkovými jednotkami, optimalizáciu výrobných procesov, prevádzkový zisk a za štandardy kvality. Od roku 2014 pôsobí v spoločnosti TATRA TRUCKS a.s., kde teraz preberá vedenie výrobného úseku. Ten dočasne riadil Ing. Václav Devera, ktorý sa teraz vracia späť do spoločnosti Excalibur Group. Rozšírenie top managementu spoločnosti TATRA TRUCKS o skúsené manažéri je súčasťou reštrukturalizačných krokov pod vedením generálneho riaditeľa Petra Karáska. Jedným z cieľov nového managementu je i optimalizácia procesov výroby a pružnejšia reakcia pri plnení jednotlivých zákaziek.

„Nástup do TATRA TRUCKS je pre mňa doposiaľ najväčšou profesionálnou výzvou a som rád, že po dlhodobom pôsobení v automobilovom priemyslu môžem využiť svoje skúsenosti a pomôcť tejto tradičnej značke v ďalšom rozvoji,” hovorí o nástupu do funkcie Ing. Jan Rulec.

CV Ing. Jana Rulce

Jan Rulec vyštudoval obor Výroba strojov a zariadení na strojnej fakulte Technickej univerzity v Liberci a absolvoval i postgraduálne štúdium ekonómie pri VŠE, ktoré bolo vedené lektormi St. Paul University Chicago. Svoju profesionálnu kariéru začal v spoločnosti LIAZ Mnichovo Hradiště, kde sa z pozície majstra vypracoval až do funkcie výrobného riaditeľa a pozdejšie i riaditeľa hlavného výrobného závodu v Mnichově Hradišti. Potom tri roky pôsobil v čele spoločnosti DIOSS Klatovy, v ktorej sa pripravovala malosériová výroba športového kupé Rebel. V rokoch 1997 až 2013 zastával pozíciu riaditeľa závodu Vysoké Mýto spoločnosti Iveco Czech Republic a.s. Na začiatku roku 2014 nastúpil do TATRA TRUCKS a.s., kde teraz prevezme zodpovednosť za riadenie výrobného úseku. Jan Rulec hovorí anglicky, francúzsky, taliansky a čiastočne rusky. Vo voľnom čase sa venuje tenisu a hre na saxofón.

Fotogaléria: