JAMAL

Modelová rada TATRA JAMAL nie je od 1. 1. 2014 dostupná vo verzii Euro 6. Pre alternatívne riešenie Vašich potrieb odporúčame modelovú radu TATRA PHOENIX.

Trojnápravové  sklápače a stavebné dumpery s kapotovou kabínou určené pre prácu v najťažšom teréne. Typické vozidlo TATRA T 163 Jamal typového označenia 360 SK4 splňuje všetke homologačné predpisy. Kapota motora je odklopná a zaisťuje tak ľahký prístup k motoru pri jeho údržbe. Je laminátova s vnútorným krytom z oceľového plechu, ktorý znižuje priestup hluku a umožňuje prúdenie teplého vzduchu od motora. Kabína je celokovová, vybavená dvoma systémami vykurovania – závislým olejovým kúrením a nezávislým naftovým kúrením.

Korba je dodávaná vo variante o objeme 12 m3. Je konštruovaná ako jednostranná s odklopným zadným čelom. Môže byť vyhrievaná pomocou výfukových plynov s možnosťou prepínania do tlmiča výfuku. V ponuke je tiež varianta ťažkého dumpra TATRA Jamal s typovým označením T 163 380 SKT s „ťažkými“ redukciami v nábojoch kolies. Jedná sa o vozidlo zaradené do kategórie pracovný stroj, určené k prevádzke a preprave nákladu mimo verejnej pozemnej komunikácie. Objem korby je 14 m3 a užitočné zaťaženie cca 24 t. Dumper je oprávnený i k jazde na pozemných komunikáciách, a to bez nákladu a s trvale zapnutým vnútorným osvetlením.

  • Trojnápravové sklápače a dumpery
  • Tatrovácka koncepcia vozidla
  • Kapotová kabína

JAMAL fotogalerie

 

Kde nás nájdete?

service globe JAMALNájdite našu najbližšiu pobočku vo Vašom okolí

Zostavte si vlastnú Tatru

service laptop 11 JAMALNakonfigurujte si nákladné auto TATRA v jednoduchých 5 krokoch presne podľa svojich predstáv, typov prevádzok a systému podnikania.