Ambiciózne partnerstvo: TATRA TRUCKS, BUGGYRA a Martin Kolomý

V súvislosti s medzinárodnými rallye súťažami dakarského tipu dala spoločnosť TATRA TRUCKS zelenú spolupráci s českou spoločnosťou Power Sports Enterprises známou pod súťažou  značkou BUGGYRA.

Primárnym cieľom spolupráce s ambicióznou Buggyrou je zaistiť kontinuitu vo vývoji súťažnej  techniky pod značkou TATRA. TATRA TRUCKS a.s. je v oblasti tejto spolupráce zodpovedná za dodávky mechanických dielov  podvozkov a poskytnutia potrebného know-how v tejto oblasti. Buggyra potom  zaistí komplexný testovací program a najmä vývoj a aplikáciu najnovších závodných technológií. Za zmienku v tejto súvislosti stojí pripomenúť skutočnosť  že mnoho technických zlepšení, ktoré boli  pozdejšie úspešne použité v sériove vyrábaných modelov, bolo vo svojej prvej  vývojovej fázy použité práve na závodných špeciáloch TATRA. Najlepší príklad z najnovšej histórie automobilky predstavuje vzduchové pérovanie predných náprav, ktorým sú po vzore súťažných špeciálov  vybavené i predné nápravy zatiaľ posledného tatrováckeho modelu T158 PHOENIX.  TATRA týmto technickým riešením znížila celkovú hmotnosť vozidla, zvýšila úžitkové zaťaženie a zároveň prispela k vyššiemu komfortu jazdy pre vodiča.

Najlepší český jazdec závodných kamiónov uplynulých dvoch ročníkoch dakarskej rallye Martin Kolomý si mohol vyskúšať svoj dakarský špeciál TATRA 815 Buggyra už v polovici septembra v slovenskej Senici. Kopřivnická automobilka už však pre neho  pripravuje ďalšie vozidlo, ktoré by malo byť hotové v prvých mesiacoch budúceho roku a ktoré bude určené iba pre testovanie.

Ambície spojenia TATRA & BUGGYRA komentoval za spoločnosť TATRA TRUCKS riaditeľ technického vývoje Radomír Smolka: „Buggyra je značka, ktorá vyhrala niekoľkokrát Majstrovstvá  Európy v závodoch na okruhoch, dokáže postaviť špičkové stroje a motory. Do budúcna chceme spoločne obsadzovať pódiové priečky na Dakaru, a to pravidelne.“ Spojenie podvozku osvedčenej tatrováckej koncepcie s progresívni Buggyru a talentovaným Martinom Kolomým má potenciál byť ideálnym partnerstvom pre víťazné priečky nielen v rallye Dakar či Silk Way Rally, ale poťažmo i v predajnosti plnepohonných terénnych nákladných vozidiel.

Po obdobiach vlastného továrenského súťažného tímu a prebiehajúcej podpore nezávislých súťažných tímov využívajúcich ku svojej činnosti vozidla značky TATRA otvára teraz spoločnosť TATRA TRUCKS a.s. s firmou Power Sports Enterprises, s.r.o. novú kapitolu rallye súťaž, pri nich budú české značky TATRA a BUGGYRA usilovať o posilnenie dobrého mena českého priemyslu.

 Fotogaléria: