166 hasičských špeciálov na Slovensko

tatra-t815-731r32_firefighting_01

Spoločnosť TATRA TRUCKS a.s. minulý týždeň podpísala záväznú objednávku na dodávku 166 hasičských vozov na Slovensko. Oproti zvažovanej priamej účasti vo výberovom konaní sa nakoniec spoločnosť rozhodla pre spojenie s slovenským výrobcom špeciálnych nástavieb.

Hodnota kontraktu je 600 miliónov korún.

Automobilka na Slovensko dodá 166 vozidiel TATRA, konkrétne sa jedná o typ T815 – 731R32 25 325 6×6.1, čo je hasičský špeciál tzv. sedmičkovej rady, ktorá je obľúbená pre svoju nízku celkovú výšku. Bude sa jednať o zásahové cisternové automobilové striekačky (CAS30), ktoré pojmu 9000 litrov vody a 500 litrov peniaceho činidla. Nástavby dodá osvedčený výrobca, resp. jeho slovenská pobočka, THT, s.r.o. Minulý rok si stovku automobilov od kopřivnického výrobcu zakúpili i českí hasiči.

„Dúfame, že nám tento projekt umožní preukázať mimoriadne vlastnosti moderných hasičských vozidiel TATRA i na Slovensku, kam sme posledné väčšie dodávky realizovali ešte pred revolúciou. Časom snáď pribudnú i špeciály, ako kontejnérové nosiče či valníky s hydraulickou rukou pre širšie potreby IZS.” povedal k úspechu vedúci oddelenia marketingu Jiří Kašpárek.

Výroba necelej stovky kusov prebehne ešte v tomto roku, druhá časť potom do konca apríla 2015.

Fotogalery: